Esindaja Wu ettekanne Tallinna Tehnikaülikoolis

Läti Vabariigis asuva Taipei Esinduse Esindaja Rong-chuan Wu  tegi 27. septembril 2017 Tallinna Tehnikaülikoolis ettekande pealkirjaga “Globaalsed küsimused Taiwanist vaadates - Taiwani peamised rollid rahvusvahelises keskkonnas”. Majandusteaduskonna professor Holger Mölderi modereeritud härra Wu 90-minutiline loeng tõi kokku rohkem kui 50 üliõpilast ning tekitas elava diskussiooni.

Professor Mölder põhjendas kutset Esindaja Wu positsiooniga, olles Hiina Vabariigi (Taiwan) valitsuse ametlik esindaja Balti riikides ning ühtlasi omades laialdast kogemust välisteenistuses. Samuti osutas ta sellele, et Taiwan on alati olnud rahvusvaheliste suhete uuringute fookuses, ühelt poolt silmapaistva majandusedu poolest, teiselt poolt oma ainulaadse rahvusvahelise positsiooni tõttu. Esindaja Wu andis üksikasjaliku ülevaate Taiwani rollist rahvusvahelisel areenil, kutsudes Taiwani oma Lõuna-Hiina mere küsimuse rahule orienteeritud seisukohtade tõttu kui rahusobitaja; või olles läbi MTÜ-de aktiivse toetuse rahvusvahelise humanitaarabi pakkuja; maailma IT-sektori tarneahelas oma asendmaatu rolli tõttu ärivõimaluste looja; ning oma aktiivse kaasalöömise tõttu rahvusvahelise kultuurisuhtluse toetaja. Samuti tutvustas ta Taiwani võimude poolt pakutavaid erinevaid stipendiumiprogramme ning julgustas kuulajaid oma õpinguid jätkama Taiwanis.

Paljud kohaletulnud üliõpilased olid Aasia uuringutest väga huvitatud ning seepärast pälvis Esindaja Wu rikkalik kõne väga positiivse vastuvõtu. Esindaja Wu lõbustas üliõpilaste põhjalikele küsimustele vastades neid oma siiruse ja aususega.

Professor Holger Mölder tutvustab Esindaja Wu’d

Esindaja Wu tegemas ettekannet

Üliõpilased tähelepanelikult loengut kuulamas

Üliõpilased osalemas arutelus